Výber tenisovej loptičky pre vašu hru

Tenisové loptičky nie sú len loptičky, ktoré odpálite po ihrisku. Výber nesprávnej lopty pre vašu hru môže ovplyvniť váš výkon a dokonca viesť k zraneniu.

Typ tenisovej loptičky, ktorú by ste si mali kúpiť, závisí od typu hry, ktorú hráte. Ak hráte na antuke alebo tráve, nechcete dostať ťažkú loptu. Na tieto povrchy je najvhodnejšia ľahká a rýchlo sa pohybujúca loptička.

Tento článok vám pomôže urobiť rozhodnutie, pri výbere tenisovej loptičky. Poskytne určitý prehľad o tom, ako sú navrhnuté rôzne lopty a ktoré sú najvhodnejšie pre rôzne povrchy, hry a úrovne zručností.

Ako si vybrať medzi viacerými tenisovými loptičkami?

Výber medzi niekoľkými tenisovými loptičkami je ťažký.

Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť, je, aký druh loptičky chcete. Chcete loptičku, ktorá sa dá použiť na antuke alebo na tvrdom ihrisku? A čo hmotnosť loptičky? Veľkosť? Aký veľký odraz by mal mať?

Niektorí hráči uprednostňujú ťažšej loptičky, zatiaľ čo iní uprednostňujú ľahšiu. Niektorí hráči majú radi pocit tuhšej a odolnejšej lopty a niektorí majú radi mäkšie lopty s väčším odrazom.

Musíte sa zamyslieť aj nad tým, koľko peňazí ste ochotní minúť za svoje nové tenisové loptičky. Môžete si vybrať drahú značku alebo kúpiť lacnejšie.

Typy tenisových loptičiek – rôzne vlastnosti a ich výhody

Tenisové loptičky sú hlavnou súčasťou hry. Prichádzajú v rôznych typoch a veľkostiach, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody.

Najbežnejším typom tenisovej loptičky je loptička bežnej veľkosti. Toto je štandardná veľkosť a hmotnosť pre väčšinu tenisových kurtov. Tieto loptičky sú vyrobené z latexu alebo syntetickej gumy, vďaka čomu sú mäkké, skákacie a odolné, takže vydržia dlhú dobu. Nevýhodou týchto loptičiek je, že odskakujú vyššie, ako by si niektorí hráči priali.

Ďalším typom tenisových loptičiek je miniloptička. Sú menšie ako loptičky bežnej veľkosti, ale stále sú to regulárne veľkosti pre kurt. Sú tiež vyrobené z latexu alebo syntetickej gumy, takže sú mäkké a pružné a zároveň dostatočne odolné, aby vydržali dlhú dobu.

Najlepšie značky tenisových loptičiek

Tenisové loptičky sú skvelý spôsob, ako začať hrať tenis. Najlepšie značky tenisových loptičiek sú Wilson, Babolat, Tretorn, Dunlop a Slazenger.

Ako udržiavať tenisovú loptičku

Teraz vás prevedieme krokmi, ako si udržiavať tenisovú loptičku. To zahŕňa čistenie, sušenie a skladovanie tenisovej loptičky.

1) Čistenie:

  • Povrch utrite vlhkou handričkou alebo uterákom
  • Na odstránenie nečistôt alebo nečistôt z povrchu lopty použite mäkkú kefu

2) Sušenie:

  • Pred uložením nechajte loptu vyschnúť na vzduchu aspoň 24 hodín. Ak na to nemáte čas, použite na sušenie tenisovú loptičku sušič vlasov na nízkej teplote.

3) Skladovanie:

  • Umiestnite do vzduchotesnej nádoby alebo vrecka a uložte na chladnom mieste
Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December